Több mint 10 éve az Ursuslupus upcycling márka esze és keze, amely bicikligumi, gumimatrac és sátoranyag továbbhasznosításával hoz létre divatcikkeket és használati tárgyakat.
Az Ursuslupus egy minőségi statement márka, amely bicikligumi, gumimatrac és sátoranyag újrahasznosításával hoz létre divatcikkeket és használati tárgyakat, amikkel felhasználóit környezettudatosságra, a zero waste életmódra kívánja inspirálni. A praktikus és színes megoldásaink egyaránt szólnak az továbbhasznosított design termékek kedvelőinek és azoknak, akik előtt az ún. upcycling kézműves termékek ezidáig ismeretlenek voltak. Az Ursuslupus a tudatos ember mindennapi megoldásai.
Az Ursuslupus tervezőjeként arra törekszem, hogy a felesleges anyagok továbbhasznosítása (upcycling) által környezetünket védjem és másokat is a zero waste életmódra inspiráljak. Termékeimet bicikligumi belsőből, gumimatracból és használt sátoranyag továbbhasznosításával hozom létre. Műhelyemben nem lebomló anyagok továbbhasznosításán dolgozom ezért termékeim különösen tartósak. Az általam „felhasznosított” (upcycled) alapanyagok természetükből fakadóan nem lebomló anyagok- én ezen hátrányukat fordítom az előnyükre ezért az egyedi megjelenés mellett termékeim különösen hosszú életet képviselnek. Mindemellé örök garanciát vállalok rájuk, de ingyen kijavítom őket, ha mégis történik valam. Ezzel is ahhoz szeretnék hozzájárulni,hogy minél hosszabb életet élhessenek a termékeim és kevesebb újat vásároljatok.
A zöld szemlélet, az újrahasznosítás, a fenntarthatóságra való törekvés ma már egyre több cég, intézmény életében egyre fontosabb. Egyre többen keresnek fenntartható programokat rendezvényeikre, céges napokra. Ezek a programok nemcsak izgalmasak, újszerűek, de a résztvevőket is nagyon bevonja (a férfiakat egyaránt!) és nagyon jól érzik magukat közben, szemléletük érezhetően formálódik.
Céges upcycling (továbbhasznosító) workshopjaimon a megrendelőnél felhalmozódó hulladékból, feleslegessé vált anyagokból indulok ki és lehetőség szerint abból tervezem meg a később elkészítendő tárgyat. Ezek leggyakrabban molinók, beach flagek, roll-upok vagy épülethálók. Azt is figyelembe veszem, az adott cég dolgozóihoz milyen olyan tárgy kapcsolódna, ami számukra is hasznos lenne, de a céghez is kapcsolódik valahogy. Hiszem azt, hogy attól lesz jó egy ilyen workshop, ha a dolgozók is kapnak és a cég is.
A megrendelővel részletesen végigbeszéljük a lehetőségeket és igényeket, és személyre szabott ajánlatot teszek.
Egy újrahasznosító workshop ára (sok mindentől függ): 150.000-300.000 ft között mozog. Minden megkereséskor végig vesszük, milyen hulladék anyaggal rendelkezik a cég, mivel foglalkoznak és személyre szabom a workshop tárgyát, mert hiszem azt, hogy a közösségépítés és szemléletformáláshoz ez elengedhetetlen!
Az adott workshop tematikája határozza még. Általában fülbevalókat, gumimatrac virágokat, partidekorokat szoktunk készíteni, de volt már táskavarró workshop is és készítettünk már férfi pénztárcát is. Korábbi workshopjaimat erre a linkre kattintva láthatod.
Fenntartható workshopjaimon 4-8 főt tudok egyszerre fogadni, ugyanis fontos számomra, hogy mindenkire megfelelő figyelmet tudjak fordítani. Felszabadító érzés, amikor egyedül mész végig az alkotási folyamaton és a végén elmondhatod a termékedről, hogy minden lépését te végezted el a megtervezéstől a kiszabáson át a megvarrásig/ összeállításig. Alapvetőn az önálló munkát támogatom és inkább azt szeretem megmutatni, hogyan csináld meg te magad, de kérésre természetesen bárkinek besegítek bármelyik alkotási lépésbe.
Minden eszközt és alapanyagot én biztosítok, neked semmi más dolgod nincs, mint hátradőlni és élvezni az alkotási folyamatot, majd elégedetten hazamenni:)